PC784-1C-12C-R-X
- Артикул производителя:
- PC784-1C-12C-R-X
- Производитель/Бренд:
- Picker Components
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPDT 35A 12V
- Производитель :
- Picker Components
- Категория товара :
- Automotive Relays
- Coil Current :
- 143 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 40 A
- Features :
- Resistor
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 7.2 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 10 ms
- Switching Voltage :
- 28VDC - Max
- Termination Style :
- Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)