PC784-1C-12S-X
- Артикул производителя:
- PC784-1C-12S-X
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPDT 35A 12V
- Coil Current :
- 125 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Rating (Current) :
- 40 A
- Features :
- Sealed - Fully
- Must Operate Voltage :
- 7.2 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 28VDC - Max
- Termination Style :
- Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)