PC782-1C-12S-X
- Артикул производителя:
- PC782-1C-12S-X
- Производитель/Бренд:
- Picker Components
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPDT 30A 12V
- Производитель :
- Picker Components
- Категория товара :
- Automotive Relays
- Coil Current :
- 125 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- Features :
- Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 7 ms
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max