CB1F-R-WM-12V
Артикул производителя:
CB1F-R-WM-12V
Краткое описание:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
Coil Current :
134 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Operate Voltage :
7 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
14VDC - Nom
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)