AZ979-1A-12DE
- Артикул производителя:
- AZ979-1A-12DE
- Краткое описание:
- 80A SUPER-ISO AUTO RELAY
- Coil Current :
- 133.3 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 80 A
- Features :
- Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 7.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 7 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Release Time :
- 5 ms
- Switching Voltage :
- 30VDC - Max