G8ND-2-DC12
- Артикул производителя:
- G8ND-2-DC12
- Производитель/Бренд:
- Omron Electronics Inc-EMC Div
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPDT 30A 12V
- Производитель :
- Категория товара :
- Automotive Relays
- Coil Current :
- 53.3 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C) x 2
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 7.2 VDC
- Must Release Voltage :
- 1 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 10 ms
- Switching Voltage :
- 16VDC - Max