A2K1CSP12VDC1.6
- Артикул производителя:
- A2K1CSP12VDC1.6
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPDT 120A 12V
- Coil Current :
- 133.3 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 120 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 7.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 110VDC - Max