PC795-1A-C1-12S-RN-X
- Артикул производителя:
- PC795-1A-C1-12S-RN-X
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 80A 12V
- Coil Current :
- 168 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 80 A
- Features :
- Resistor, Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 7.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 7 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max