PC792C-1C-C1-24C-N-X
- Артикул производителя:
- PC792C-1C-C1-24C-N-X
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPDT 50A 24V
- Coil Current :
- 75 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Must Operate Voltage :
- 15.6 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)