A3F1ASQ12VDC2R
- Артикул производителя:
- A3F1ASQ12VDC2R
- Производитель/Бренд:
- CIT Relay and Switch
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 80A 12V
- Производитель :
- CIT Relay and Switch
- Категория товара :
- Automotive Relays
- Coil Current :
- 150 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 80 A
- Features :
- Resistor, Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 7 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 5 ms
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max