AEV14012W
- Артикул производителя:
- AEV14012W
- Производитель/Бренд:
- Panasonic - ATG
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 120A 12V
- Производитель :
- Panasonic - ATG
- Категория товара :
- Automotive Relays
- Coil Current :
- 353 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 120 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 9 VDC
- Must Release Voltage :
- 1 VDC
- Operate Time :
- 50 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 30 ms
- Switching Voltage :
- 400VDC - Nom