VF7-11F12
- Артикул производителя:
- VF7-11F12
- Производитель/Бренд:
- TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 12V
- Производитель :
- Категория товара :
- Automotive Relays
- Coil Current :
- 167 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 70 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 7.2 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 7 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 2 ms
- Switching Voltage :
- 14VDC - Nom