CB1AHF-M-24V
- Артикул производителя:
- CB1AHF-M-24V
- Краткое описание:
- CB RELAY 1 FORM A 24V
- Coil Current :
- 75 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Rating (Current) :
- 20 A
- Features :
- Sealed - Flux Protection
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 14 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 28VDC - Nom
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250"/0.375"