CB1-R-M-24V
- Артикул производителя:
- CB1-R-M-24V
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V
- Coil Current :
- 84 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 20 A
- Features :
- Resistor, Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 14 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 28VDC - Nom
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)