CB1AHF-P-12V
- Артикул производителя:
- CB1AHF-P-12V
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 12V
- Coil Current :
- 117 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Rating (Current) :
- 70 A
- Features :
- Sealed - Flux Protection
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 7 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 14VDC - Nom