UCP10U-350-16
- Артикул производителя:
- UCP10U-350-16
- Производитель/Бренд:
- ERP Power, LLC
- Краткое описание:
- LED DRIVER CC AC/DC 11-16V 350MA
- Производитель :
- ERP Power, LLC
- Категория товара :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- cRUcs, FC, CE, CB
- Current - Output (Max) :
- 350mA
- Dimming :
- ELV, Triac
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- OCP, OTP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 40°C
- Power (Watts) :
- 6 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP20
- Size / Dimension :
- 4.33" L x 1.06" W x 0.65" H (110.0mm x 26.9mm x 16.5mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 132VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 11 ~ 16V