RACD25-1400P
- Артикул производителя:
- RACD25-1400P
- Производитель/Бренд:
- Recom Power
- Краткое описание:
- LED DRIVER CC AC/DC 12-18V 1.4A
- Производитель :
- Recom Power
- Категория товара :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cULus, EN
- Current - Output (Max) :
- 1.4A
- Dimming :
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 25 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP65
- Size / Dimension :
- 7.48" L x 1.20" W x 0.98" H (190.0mm x 30.5mm x 25.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 295VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 12 ~ 18V