ELG-200-48AB-3Y
- Артикул производителя:
- ELG-200-48AB-3Y
- Производитель/Бренд:
- MEAN WELL USA Inc.
- Краткое описание:
- LED AC/DC DRIVER 200W
- Производитель :
- MEAN WELL USA Inc.
- Категория товара :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, KC, RCM
- Current - Output (Max) :
- 4.16A
- Dimming :
- Efficiency :
- 93%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C
- Power (Watts) :
- 200 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP65
- Size / Dimension :
- 8.66" L x 2.80" W x 1.48" H (220.0mm x 71.0mm x 37.5mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current, Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 100VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 48V