HBG-100P-36A
- Артикул производителя:
- HBG-100P-36A
- Производитель/Бренд:
- MEAN WELL USA Inc.
- Краткое описание:
- LED DRVR CC AC/DC 21.6-36V 2.7A
- Производитель :
- MEAN WELL USA Inc.
- Категория товара :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CB, CCC, CE, cURus, ENEC
- Current - Output (Max) :
- 2.7A
- Dimming :
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 97 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 4.09" Dia x 1.34" H (104.0mm x 34.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 21.6 ~ 36V