HLP-80H-20
- Артикул производителя:
- HLP-80H-20
- Производитель/Бренд:
- MEAN WELL USA Inc.
- Краткое описание:
- LED DRIVER CC AC/DC 12-20V 4A
- Производитель :
- MEAN WELL USA Inc.
- Категория товара :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CB, CCC, CE, cURus, TUV
- Current - Output (Max) :
- 4A
- Dimming :
- Analog, PWM
- Efficiency :
- 89.5%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 80 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 6.57" L x 2.09" W x 1.16" H (167.0mm x 53.0mm x 29.5mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Rectangular, 6 Position
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 12 ~ 20V