PLD-16-350B
- Артикул производителя:
- PLD-16-350B
- Производитель/Бренд:
- MEAN WELL USA Inc.
- Краткое описание:
- LED DRVR CC AC/DC 24-48V 350MA
- Производитель :
- MEAN WELL USA Inc.
- Категория товара :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CB, CE, UR
- Current - Output (Max) :
- 350mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 85.5%
- Features :
- OTP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 17 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP42
- Size / Dimension :
- 3.31" L x 2.24" W x 1.16" H (84.0mm x 57.0mm x 29.5mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 295VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 180VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 24 ~ 48V