ACE-G10-55-B190
- Артикул производителя:
- ACE-G10-55-B190
- Производитель/Бренд:
- AC Electronics
- Краткое описание:
- 10W EMERG BACK-UP LED DR BTM MNT
- Производитель :
- AC Electronics
- Категория товара :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- cULus, FCC
- Current - Output (Max) :
- 190mA
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 71%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 55°C
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP30
- Size / Dimension :
- 8.43" L x 1.70" W x 1.14" H (214.1mm x 43.2mm x 29.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 277VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 120VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 15 ~ 55V