AMEPR15D-15100AZ-UD
- Артикул производителя:
- AMEPR15D-15100AZ-UD
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- LED DRIVER CC AC/DC 8-15V 1A
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, FCC
- Current - Output (Max) :
- 1A
- Dimming :
- Triac
- Efficiency :
- 80%
- Features :
- OCP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 80°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP20
- Size / Dimension :
- 1.18" L x 5.24" W x 1.30" H (30.0mm x 133.0mm x 33.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 264VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output :
- 8 ~ 15V