LPV-150-36
- Артикул производителя:
- LPV-150-36
- Производитель/Бренд:
- MEAN WELL USA Inc.
- Краткое описание:
- LED DRIVER CV AC/DC 36V 4.2A
- Производитель :
- MEAN WELL USA Inc.
- Категория товара :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 4.2A
- Dimming :
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 65°C
- Power (Watts) :
- 151 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 180VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output :
- 36V