AMER60E-55110ZX12
- Артикул производителя:
- AMER60E-55110ZX12
- Краткое описание:
- 3W DC/DC Converter
- Категория товара :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- Current - Output (Max) :
- 1.1A
- Dimming :
- Analog, PWM
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- OCP, OTP, SCP, OVP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 60°C
- Power (Watts) :
- 60 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 7.44" L x 1.91" W x 1.32" H (189.0mm x 48.5mm x 33.5mm)
- Standard Number :
- 60950-1; UL 8750
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305V
- Voltage - Input (Min) :
- 90V
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 5 ~ 55V