PQDE6W-Q110-S15-DIN
- Артикул производителя:
- PQDE6W-Q110-S15-DIN
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC-DC ISOLATED 6 W 40~160 VDC IN
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output (Max) :
- 400mA
- DC Voltage - Input (Max) :
- 160V
- DC Voltage - Input (Min) :
- 40V
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Input Type :
- DC
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 6W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.99" L x 1.24" W x 1.02" H (76.0mm x 31.5mm x 25.8mm)
- Standard Number :
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V