CP10.241-R2-C1
- Артикул производителя:
- CP10.241-R2-C1
- Производитель/Бренд:
- PULS, LP
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 240W
- Производитель :
- PULS, LP
- Категория товара :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Applications :
- Hazardous Locations, ITE (Commercial), Laboratory
- Approval Agency :
- CB, CE, cULus, EAC, UL
- Current - Output (Max) :
- 10A
- DC Voltage - Input (Max) :
- 180V
- DC Voltage - Input (Min) :
- 88V
- Efficiency :
- 94.7%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Universal Input
- Input Type :
- AC or DC
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 240W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.61" L x 1.54" W x 4.88" H (117.0mm x 39.0mm x 124.0mm)
- Standard Number :
- ATEX; IECEx; 60950-1; 61010-1; 62368-1
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 24V