CP20.241-V1
- Артикул производителя:
- CP20.241-V1
- Производитель/Бренд:
- PULS, LP
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 480W
- Производитель :
- PULS, LP
- Категория товара :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Applications :
- Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- ATEX, EAC, IEC, IECEx, UL
- Current - Output (Max) :
- 20A
- DC Voltage - Input (Max) :
- 180V
- DC Voltage - Input (Min) :
- 88V
- Efficiency :
- 95.6%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
- Input Type :
- AC or DC
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 480W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 5.00" L x 1.89" W x 4.88" H (127.0mm x 48.0mm x 124.0mm)
- Standard Number :
- Class I Div 2; 61010-2-201
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 24V