PIC480.241D
- Артикул производителя:
- PIC480.241D
- Производитель/Бренд:
- PULS, LP
- Краткое описание:
- POWER SUPPLY, 480W, 100-240VAC,
- Производитель :
- PULS, LP
- Категория товара :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- 100 ~ 240 VAC
- Applications :
- Industrial, ITE (Commercial), Laboratory
- Approval Agency :
- EAC, IEC, UL
- Current - Output (Max) :
- 20A
- DC Voltage - Input (Max) :
- DC Voltage - Input (Min) :
- Efficiency :
- 94.2%
- Features :
- Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
- Input Type :
- AC
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 480W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 5.00" L x 2.32" W x 4.88" H (127.0mm x 59.0mm x 124.0mm)
- Standard Number :
- 61010-2-201; 62368-1
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 24V