CS10.241-S1
- Артикул производителя:
- CS10.241-S1
- Производитель/Бренд:
- PULS, LP
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 240W
- Производитель :
- PULS, LP
- Категория товара :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- 100 ~ 120 VAC, 200 ~ 240 VAC
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- ABS, CSA, DNV GL, EAC, IEC, UL
- Current - Output (Max) :
- 10A
- DC Voltage - Input (Max) :
- DC Voltage - Input (Min) :
- Efficiency :
- 91.6%
- Features :
- Adjustable Output, Load Sharing
- Input Type :
- AC
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 240W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.61" L x 2.36" W x 4.88" H (117.0mm x 60.0mm x 124.0mm)
- Standard Number :
- Class I Div 2; 508; 60950-1; 61010-2-201
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V