PIC120.241D
- Артикул производителя:
- PIC120.241D
- Производитель/Бренд:
- PULS, LP
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 120W
- Производитель :
- PULS, LP
- Категория товара :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- EAC, IEC, UL
- Current - Output (Max) :
- 5A
- DC Voltage - Input (Max) :
- DC Voltage - Input (Min) :
- Efficiency :
- 92.3%
- Features :
- Adjustable Output, Load Sharing, Universal Input
- Input Type :
- AC
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 120W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.88" L x 1.54" W x 4.88" H (124.0mm x 39.0mm x 124.0mm)
- Standard Number :
- 61010-2-201; 62368-1
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 24V