DRC100US12
- Артикул производителя:
- DRC100US12
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 90W
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- TUV, UL
- Current - Output (Max) :
- 7.5A
- DC Voltage - Input (Max) :
- DC Voltage - Input (Min) :
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- Adjustable Output, Universal Input
- Input Type :
- AC
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 90W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.57" L x 2.28" W x 3.65" H (65.3mm x 58.0mm x 92.7mm)
- Standard Number :
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V