DSR240PS24
- Артикул производителя:
- DSR240PS24
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Current - Output (Max) :
- 10A
- DC Voltage - Input (Max) :
- DC Voltage - Input (Min) :
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- Universal Input
- Input Type :
- AC
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 240W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.88" L x 1.77" W x 4.69" H (124.0mm x 45.0mm x 119.1mm)
- Standard Number :
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 24V