ECE80US24-SD
- Артикул производителя:
- ECE80US24-SD
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 80W
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, TUV, UL
- Current - Output (Max) :
- 3.33A
- DC Voltage - Input (Max) :
- DC Voltage - Input (Min) :
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Universal Input
- Input Type :
- AC
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 80W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.45" L x 1.87" W x 1.12" H (113.0mm x 47.5mm x 28.5mm)
- Standard Number :
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V