12RCM60-24DF
- Артикул производителя:
- 12RCM60-24DF
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- DC-DC, 8-36V INPUT, 24V/2.5A OUT
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- cCSAus, CE
- Current - Output (Max) :
- 2.5A
- Efficiency :
- 88%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 60W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 6.77" L x 1.97" W x 1.26" H (172.0mm x 50.0mm x 32.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed, Conformal Coated
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 8V
- Voltage - Isolation :
- 4.2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V