CPCI-DC-6U-400/24
- Артикул производителя:
- CPCI-DC-6U-400/24
- Производитель/Бренд:
- Digital Power Corporation
- Краткое описание:
- CPCI DC/DC CNVRTR 24VDC input 5V
- Производитель :
- Digital Power Corporation
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 50A, 60A, 7A, 1.5A
- Efficiency :
- Mounting Type :
- Compact PCI®
- Number of Outputs :
- 4
- Operating Temperature :
- -5°C ~ 55°C
- Power (Watts) :
- 550W
- Size / Dimension :
- 6.68" L x 1.59" W x 10.28" H (169.6mm x 40.3mm x 261.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed, Conformal Coated
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 20V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 5V
- Voltage - Output 2 :
- 3.3V
- Voltage - Output 3 :
- 12V