CP2500DC54-PEZ-B
- Артикул производителя:
- CP2500DC54-PEZ-B
- Производитель/Бренд:
- ABB Power Electronics Inc.
- Краткое описание:
- DC/DC CONVERTER 54V 2500W
- Производитель :
- ABB Power Electronics Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, CSA, UL, VDE
- Current - Output (Max) :
- 46.3A
- Efficiency :
- 92%
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -5°C ~ 45°C
- Power (Watts) :
- 2500W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 13.85" L x 4.00" W x 1.63" H (351.2mm x 101.6mm x 41.4mm)
- Standard Number :
- Type :
- Front End
- Voltage - Input (Max) :
- -72V
- Voltage - Input (Min) :
- -40V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 54V