DS550DC-3-004
- Артикул производителя:
- DS550DC-3-004
- Производитель/Бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Краткое описание:
- DC/DC CONVERTER 12V 550W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Current - Output (Max) :
- 45A
- Efficiency :
- 84%
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 10°C ~ 45°C
- Power (Watts) :
- 550W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 13.29" L x 3.07" W x 1.57" H (337.6mm x 78.0mm x 40.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Front End
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V