110RCM1000-24DMQF
- Артикул производителя:
- 110RCM1000-24DMQF
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- DC/DC CONVERTER 24V 1008W
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Approval Agency :
- cCSAus, CE, NEMKO
- Current - Output (Max) :
- 42A
- Efficiency :
- 96%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 1008W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 8.23" L x 5.55" W x 1.81" H (209.0mm x 141.0mm x 46.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input (Max) :
- 137.5V
- Voltage - Input (Min) :
- 77V
- Voltage - Isolation :
- 4.2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V