PFS1200-12-054ND
- Артикул производителя:
- PFS1200-12-054ND
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- DC/DC CONVERTER 12V 1200W
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output (Max) :
- 100A
- Efficiency :
- 94%
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 60°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 1200W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 9.28" L x 2.15" W x 1.57" H (235.7mm x 54.5mm x 40.0mm)
- Standard Number :
- 60950-1; 62368-1
- Type :
- Front End
- Voltage - Input (Max) :
- -72V
- Voltage - Input (Min) :
- -40V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V