CQB100W-110S05-CMFD
- Артикул производителя:
- CQB100W-110S05-CMFD
- Производитель/Бренд:
- Cincon Electronics Co. LTD
- Краткое описание:
- DC/DC CONVERTER 5V 100W
- Производитель :
- Cincon Electronics Co. LTD
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output (Max) :
- 20A
- Efficiency :
- 89%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Power (Watts) :
- 100W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.60" L x 2.49" W x 1.35" H (116.8mm x 63.4mm x 34.2mm)
- Standard Number :
- 50155; 60950-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 43V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V