RSD-60L-24
- Артикул производителя:
- RSD-60L-24
- Производитель/Бренд:
- MEAN WELL USA Inc.
- Краткое описание:
- DC/DC CONVERTER 24V 60W
- Производитель :
- MEAN WELL USA Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output (Max) :
- 2.5A
- Efficiency :
- 91.5%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 60W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 5.04" L x 2.36" W x 0.98" H (128.0mm x 60.0mm x 25.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input (Max) :
- 72V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V