DTE4024S12
- Артикул производителя:
- DTE4024S12
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- DC/DC CONVERTER 12V 40W
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 3.33A
- Efficiency :
- 90%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- 40W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.41" L x 2.51" W x 1.01" H (112.0mm x 63.8mm x 25.6mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V