SWM6-12-EH-P5R
- Артикул производителя:
- SWM6-12-EH-P5R
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, TUV, UL
- Cord Length :
- 59" (1.50m)
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Efficiency :
- Level VI, CoC Tier 2
- Features :
- Form :
- Wall Mount (Class II)
- Input Connector :
- CEE 7/16
- Input Type :
- Fixed Blade
- No Load Power Consumption :
- 75mW (Max)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
- Polarization :
- Positive Center
- Power (Watts) :
- 6 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- Europe
- Size / Dimension :
- 2.17" L x 0.98" W x 1.44" H (55.0mm x 25.0mm x 36.7mm)
- Standard Number :
- C22.2 No. 60601-1; 55011 Class B; 55024; 55032 Class B; 60601-1; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 12V