SGA12U12-P1J
- Артикул производителя:
- SGA12U12-P1J
- Производитель/Бренд:
- MEAN WELL USA Inc.
- Краткое описание:
- AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
- Производитель :
- MEAN WELL USA Inc.
- Категория товара :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, cURus
- Cord Length :
- 70.9" (1.80m)
- Current - Output (Max) :
- 1A
- Efficiency :
- Level VI
- Features :
- Form :
- Wall Mount (Class II)
- Input Connector :
- NEMA 1-15P
- Input Type :
- Fixed Blade
- No Load Power Consumption :
- 75mW (Max)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Output Connector :
- Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
- Polarization :
- Positive Center
- Power (Watts) :
- 12 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- North America
- Size / Dimension :
- 2.45" L x 1.08" W x 1.79" H (62.2mm x 27.4mm x 45.5mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 12V