APS-BP6000-1121-T
- Артикул производителя:
- APS-BP6000-1121-T
- Производитель/Бренд:
- AUTEC POWER SYSTEMS
- Краткое описание:
- BATTERYPOWER SUPPLY, BIDIRECTIO
- Производитель :
- AUTEC POWER SYSTEMS
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CSA, EN, IEC
- Current - Output 1 :
- 500 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 6000W
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Size / Dimension :
- 11.50" L x 8.00" W x 1.58" H (292.1mm x 203.2mm x 40.1mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 180 ~ 520VAC, 9V ~ 15V
- Voltage - Isolation :
- 8 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V