AFK227M2AR44T-F
- Артикул производителя:
- AFK227M2AR44T-F
- Краткое описание:
- CAP ALUM 220UF 20% 100V SMD
- Capacitance :
- 220 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 150mOhm @ 100kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.669" (17.00mm)
- Impedance :
- 150 mOhms
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 917 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 687.8 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.709" Dia (18.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.748" L x 0.827" W (19.00mm x 21.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100 V