108TTA035M
- Артикул производителя:
- 108TTA035M
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP ALUM 1000UF 20% 35V AXIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Aluminum Electrolytic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 1000 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 232.1mOhm @ 120Hz
- Height - Seated (Max) :
- Impedance :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Axial, Can
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.3524 A @ 50 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 980 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.512" Dia x 1.024" L (13.00mm x 26.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V