EMVH500ARA331MKG5S
- Артикул производителя:
- EMVH500ARA331MKG5S
- Краткое описание:
- CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 330 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 180mOhm @ 100kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.630" (16.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 5000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 700 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 350 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V