EMVE101ARA101MKE0S
- Артикул производителя:
- EMVE101ARA101MKE0S
- Производитель/Бренд:
- United Chemi-Con
- Краткое описание:
- CAP ALUM 100UF 20% 100V SMD
- Производитель :
- United Chemi-Con
- Категория товара :
- Aluminum Electrolytic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.531" (13.50mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 380 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100 V